img275047.jpg
Pátá bohyně ZM  1.jpg
Vesna show ED 40.jpg
Aurora JN 1.JPG
Aurora MV 14.jpg
Elle.jpg
img275047.jpg

Vesna


 

 

SCROLL DOWN

Vesna


 

 

Vesna

Vesna je dívčí kapela zpěvačky a textařky Patricie Fuxové. V listopadu 2018 Vesna vydala debutovou desku Pátá bohyně, za kterou získala nominaci Ceny Anděl na Objev roku. Hudebně se obrací ke kořenům a je charakteristická snovými texty. Na desce je mj. i společný duet Patricie a Vojty Dyka, který píseň spolu s Vesnou poprvé předvedl na hudební a taneční show v Obecním domě. 17. 1. 2019 vystoupila Vesna jako support skandinávské zpěvačky Aurora.

Kdo je Vesna?

Kapela

Vesna picture 2.jpg

Patricie

Zpěvačka, autorka písní a hudby

Patricie Fuxová, absolventka Berklee College of Music a stipendistka Strun podzimu 2016, je zpěvačkou, textařkou, skladatelkou a zakladatelkou dívčí kapely Vesna. Jako autorka písní spolupracovala s Vojtěchem Dykem, Lucií Bílou, Karlem Gottem, Ewou Farnou, Ilonou Csákovou, Václavem Neckářem aj.

IMG_6846.jpg

Bára

Houslistka a kapelnice

Bára Šůstková, absolventka DAMU, je houslistkou a vokalistkou kapely Vesna. Hraje se zpěvačkou a kytaristkou Věrou Martinovou a zároveň působí jako hostující hráč v různých hudebních projektech a uskupeních, například s herečkou Evou Vrbkovou.

IMG_6869.jpg

Olesya

Klavíristka

Olesya Ochepovska je klavíristkou kapely Vesna. Původem z Ruska působí třetím rokem v České republice a jako klavíristka a skladatelka se věnuje tvorbě pro současné avantgardní formace. V Rusku spolupracovala s alternativním divadlem TeatrForm a podílela se na organizaci uměleckých performancí.

IMG_6883.jpg

Markéta

Bubenice

Markéta Vedralová, bubenice a vokalistka kapely Vesna, pochází z hudební rodiny. Její rodiče jsou renomovaní muzikanti na world music scéně a její sestra hrála několik let se zpěvačkou Debbi. V současné době studuje bicí na Konzervatoři Jaroslava Ježka pod vedením Romana Víchy.

Pátá bohyně ZM  1.jpg

Hudba


Hudba


Hudba

NOVÝ SINGL KAPELY VESNA

Vesna & Věra Martinová - Bílá laň (2019)

 

Patricie Fuxová a Vojtěch Dyk - Láska z Kateřinic (2018)

 

Vesna & diVize - Kytička (2018)

Společné dílo dívčí kapely Vesna a kreativního a tanečního týmu diVize.

 

Vesna - Morana (2017)

 

Vesna - Světlonoš (2017)

Vesna show ED 40.jpg

Live


Live


Vesna show

Vesna Show

Jedinečná hudební a taneční show dívčí kapely Vesna s orchestrem, tanečním a kreativním týmem diVize a speciálními hosty: Vojtěch Dyk, Věra Martinová, Terezie Kovalová, Casey Driessen, Yellow Sisters aj.

Více na www.vesnashow.cz

Aurora JN 1.JPG

Koncerty


Koncerty


Koncerty

Nadcházející vystoupení

26.7.2019 STARÉ MĚSTO V JESENÍKÁCH – Anenská Pouť

27.7.2019 KOSICE - Festival Kosi na vsi

9.8.2019 DOMAŽLICE – Ozvěny folkloru

24.8.2019 KOUŘIM - Festival Kouřimská skála

7.9.2019 OLOMOUC - Dny Evropského dědictví

7.9.2019 VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Světlo Valmez

4.10.2019 VALTICE – Valtické vinobraní

NA PODZIM PŘIPRAVUJEME SAMOSTATNÉ TURNÉ! SLEDUJTE NAŠE STRÁNKY ČI SOCIÁLNÍ SÍTĚ A BRZY SE DOZVÍTE VÍC :-)


Proběhlá vystoupení

17. 1. 2019 AURORA - Vesna jako support

/ forum karlín, PRAHA

21. 11. 2018 VESNA SHOW

/ OBECNÍ DŮM, PRAHA

Jedinečná podívaná na originální hudební a taneční show dívčí kapely Vesna s výjimečnými hosty, mezi něž patří Vojtěch Dyk, Casey Driessen, Věra Martinová nebo Terezie Kovalová. To je Vesna show, na níž zazní i věhlasný orchestr Symphony Prague. Zraku i uměleckému procítění zalahodí nejenom nápaditá a bohatá scénografie inspirovaná mystériem Alfonse Muchy, ale také taneční performance týmu diVize. Během večera nabitého explozí prožitků a rozbití zrcadel, které nám zabraňují spatřit vlastní tvář, ožijí slovanské příběhy a mýty, které nám od dávnověku kolují v krvi.

To vše bude během show okořeněno křtem knihy a CD se stejným titulem – Pátá bohyně. Debutové album skupiny Vesna obsahuje mimo jiné duety talentované frontmanky kapely Patricie a multižánrového herce a zpěváka Vojty Dyka.

 Písně, které během večera zazní, budou plné obrazů přírody, slovanských motivů a ženství. Písně vycházející z folklóru propojené s klasickou hudbou a elektronikou nabízí paletu prožitků reflektující naše kořeny.


Aurora MV 14.jpg

Kontakty


Kontakty


Kontakty

Booking a management CZ / Martina Tůmová / martina@soundmachine.cz / +420 777 837 667

Booking SK / Kristína Polerecká / kristinapolerecka@gmail.com / +421 915 548 141

Kapela Vesna / info@vesnabohyne.cz

Elle.jpg

Online


Online


Vesna na sociálních sítích

Sleduj @Vesnabohyne na facebooku a instagramu.